OGŁOSZENIA PARAFIALNE I NIEDZIELA ADWENTU 27 listopada 2022 r.

  • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu. Ma on podwójny charakter: jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa  oraz przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  • Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:00 poświęcenie opłatków wigilijnych, które dostarczą do naszych rodzin Łącznicy parafialni. Możemy również zgłaszać się po opłatki indywidualnie do Kancelarii parafialnej, lub nabyć je w sklepiku parafialnym. Poświęcone w naszym kościele świąteczne opłatki są znakiem szczególnej więzi całej Wspólnoty Parafialnej.
  • Przez cały okres Adwentu, w każdą środę i sobotę o godz. 6:00 będziemy celebrować Mszę św. wotywną o NMP, zwaną Roratnią. Zapraszamy w te dni również dzieci z lampionami,  które będą losowały figurkę Dzieciątka Jezus i figurkę Matki Bożej oraz wezmą również udział w „Loterii Roratniej”.
  • W tym tygodniu: I Czwartek miesiąca – Msza św. o godz. 18:00, a bezpośrednio po niej Nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.   I Piątek miesiąca odwiedzimy osoby chore i starsze w naszej parafii od godz. 9:00. Spowiedź od godz. 16:30. Msza św. o godz. 18:00, po niej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  I Sobota miesiąca – Msza św.o godz. 6:00 – Roraty, a następnie Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  • Za tydzień I Niedziela miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do 16:00. Po Mszy św. o godz. 16:00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
  • W przyszłą niedzielę – 4 grudnia odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na wsparcie Schroniska dla bezdomnych mężczyzn  przy ul. Rybackiej w Puławach, prowadzonego przez Puławskie Koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Zachęcamy do wsparcia tej organizacji działającej w duchu  charyzmatu Patrona naszej parafii i miasta.
  • W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na ogrzewanie kościoła. Dziękując za złożone dotychczas ofiary przypominamy, że możemy je również przesyłać na konto parafialne: Bank Pekao S.A 30 1240 2412 1111 0000 3628 3006. Bóg zapłać !
  • Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w naszej Parafii 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – w czwartek, o godz. 7:00, a zakończą w III Niedzielę Adwentu – 11 grudnia. Poprowadzi je ks. dr Marcin Zieliński wykładowca biblistyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
  • W dniu wczorajszym zakończyliśmy zgłaszanie kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Ze względu na wymóg pisemnego potwierdzenia zgody na kandydowanie w wyborach do Rady Parafialnej, lista kandydatów na których będziemy głosować zostanie ogłoszona w  przyszłą niedzielę. Również za tydzień poinformujemy o sposobie i miejscu głosowania.
  • Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. W sklepiku parafialnym są już do nabycia adwentowe świece Caritas. Zapraszamy!