OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA ADWENTU 11 grudnia 2022 r.

 1. Dzisiaj kończymy w naszej Parafii Rekolekcje Adwentowe, które prowadził ks. dr Marcin Zieliński wykładowca biblistyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Serdecznie dziękujemy za głoszone do nas nauki rekolekcyjne, tak mocno osadzone w mądrości Słowa Bożego i jego głębi, dziękujemy za świadectwo wiary i troski o Kościół Chrystusowy. Bóg zapłać! Złożone dzisiaj na tacę ofiary niech będą wyrazem naszej wdzięczności Księdzu Rekolekcjoniście.
 2. Również dzisiaj, w przypadającą 13 grudnia rocznicę bolesnych wydarzeń związanych z wprowadzeniem stanu wojennego, Msza św. o godz. 12:00 za Ojczyznę oraz ludzi, którzy poświęcili życie i zdrowie walcząc o jej wolność, a po Mszy św. o godz. 18:00 Czuwanie Modlitewne w intencji naszej Ojczyzny. Poprowadzi je Akcja Katolicka. Zakończenie o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy
 3. „Wojownicy Maryi” zapraszają (mężczyzn, kobiety i dzieci) na procesję Różańcową ulicami miasta w dniu 15 grudnia – czwartek. Rozpoczęcie o godz. 17:15 przy naszym kościele, a zakończenie Mszą św. w parafii Matki Bożej Różańcowej.
 4. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Bożego Narodzenia. Będzie odprawiana w ciągu tygodnia bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00, a w przyszłą niedzielę o 17:30.
 5. Parafialny Zespół Caritas prosi Drogich Parafian o składanie darów na paczki świąteczne dla osób najbardziej potrzebujących, jeszcze tylko dzisiaj w czasie Mszy świętych. Przygotowane paczki będą wydawane  14 grudnia – w najbliższą środę od godz. 15:30 przy kościele.
 6. W piątek – 23 grudnia odwiedzimy z posługą sakramentalną osoby chore i starsze w naszej parafii. Rozpoczęcie od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie adresów w zakrystii lub w kancelarii do czwartku – 22 grudnia.
 7. Opłatki wigilijne są dostarczane do naszych rodzin przez Łączników parafialnych. Możemy również zgłaszać się po opłatki indywidualnie do Kancelarii parafialnej, lub nabyć je w sklepiku parafialnym.
 8. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła wolontariusze ze SP nr 9 kwestują na rzecz puławskiego Hospicjum własnoręcznie robionymi stroikami świątecznymi. Zachęcamy do wsparcia tej jakże potrzebnej naszej społeczności placówki.
 9. Rada Miasta Puławy zaprasza w przyszłą  niedzielę na XIV Miejską Wigilię. Rozpoczęcie o godz. 15:00 na Placu im Fryderyka Chopina. W czasie tego świątecznego spotkania  nie zabraknie wspólnego śpiewania kolęd, dzielenia się opłatkiem, światełka pokoju i wigilijnego poczęstunku
 10. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. W sklepiku parafialnym są jeszcze do nabycia adwentowe świece Caritas i kalendarze maryjne.
 11. Zakończyły się Wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej głosowały 194 osoby. Oto pełna lista naszej nowej Rady Duszpasterskiej: z Urzędu 7 osób: Ks. Paweł Kuzioła – proboszcz,           Ks. Łukasz Włosek – wikariusz, Sokołowski Jan – organista, Ciszewska Małgorzata – Koła Różańcowe i Akcja Katolicka, Zamojski Grzegorz – katecheta i Odnowa w Duchu Świętym, Kukier Elżbieta i Marek – Oaza Domowego Kościoła.

Z Wyboru 8 osób /według ilości uzyskanych głosów/: Prończuk Jacek, Marek Agnieszka, Nita Witold, Błaziak Jan, Namięta Marianna, Stachyra Agnieszka, Sikora Robert, Chodoła Elżbieta Renata. Z Mianowania 6 osób: Furtak Halina, Górski Henryk, Jastrzębska Jadwiga, Stasiak Aneta, Śliwa Anna, Wójtowicz Paweł. Serdecznie gratulujemy Członkom nowej Rady Duszpasterskiej, dziękujemy Kandydatom i wszystkim głosującym. Słowa Serdecznego podziękowania byłej Radzie Duszpasterskiej za zaangażowanie w życie Parafii, wszelką pomoc i współpracę. Bóg zapłać! Zaprzysiężenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się 8 stycznia na Mszy św. o godz. 12:00.