OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO 25 grudnia 2022 r.

Drodzy Parafianie, przybyli Goście! Czasy, w których przyszło nam żyć, nie są łatwe ani spokojne. Przez dwa ostatnie lata doświadczyliśmy  niepokoju związanego z pandemią COVID-19, a od kilku miesięcy żyjemy w zagrożeniu dramatem wojny, która zbiera krwawe żniwo na Ukrainie u naszych wschodnich Sąsiadów. Na naszych oczach chwieją się fundamenty na których został zbudowany porządek moralny, społeczny i gospodarczy narodów. Dlatego tym mocniej we wspólnocie Kościoła stańmy przy Nowonarodzonym Dzieciątku Jezus, prosząc Boga o dar pokoju. Niech Zbawiciel Świata będzie radością Waszych serc, niech wlewa w  nie nadzieję i oświeca codzienne drogi Waszego życia światłem swojej Boskiej Mądrości. Życzymy Wam radosnych, spokojnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Szczęść Boże!

  1. Serdecznie dziękuję:
  2. Dziękujemy Łącznikom za pomoc w dostarczeniu opłatków do rodzin w naszej Parafii. Parafianom za złożone ofiary – Bóg zapłać!  Dziękujemy również Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie i dostarczenie świątecznych paczek. Dziękuję ks. Łukaszowi wraz z lektorami, harcerzami i młodzieżą za zorganizowanie transportu choinek i ustawienie ich w kościele oraz za wystrój szopki bożonarodzeniowej, a p. Magdzie Wicha za świąteczne dekoracje przy ołtarzu. Panu Pieprzce dziękuję za podłączenie gwiazdy na frontowej ścianie kościoła. Serdecznie dziękuję Chórowi Parafialnemu, Służbie Liturgicznej Ołtarza oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie i ubogacenie dzisiejszej świątecznej Liturgii. Bóg zapłać !.
  3. Dzisiaj, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. w ciągu dnia o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 16:00 i 18:00.
  4. Jutro, święto św. Szczepana, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, natomiast taca przeznaczona będzie na KUL.
  5. We wtorek, 27 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18 homilię wygłosi nasz gość o. JOSEPH VADAKKEL, misjonarz Zgromadzenia Kongregacji Najświętszego Sakramentu z Indii. Jego misją jest promowanie adoracji eucharystycznej oraz głoszenie radości, wypływającej z Ewangelii. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą o uzdrowienie, którą poprowadzi o. Joseph.
  6. W piątek  – 30 grudnia Uroczystość Świętej Rodziny, a więc nie obowiązuje post. Jest to również dzień Odpustu Parafialnego w Parafii Św. Rodziny w Puławach. Ks. Prałat Ryszard Winiarski zaprasza na Mszę św. o godz. 17:00.
  7. W sobotę – 31 grudnia Msza św. o godz. 17:00, a następnie Nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku  2022.
  8. W przyszłą niedzielę Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, jest to również I Niedziela Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15 – 16, a po Mszy św. o godz. 16:00 zmiana Tajemnic Różańcowych
  9. Po 2 letniej przerwie spowodowanej pandemią wracamy do tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej, którą rozpoczniemy 27 grudnia. Aby ja usprawnić i uniknąć ewentualnych nieporozumień prosimy, by osoby, które chcą przyjąć księdza po kolędzie wzięły ze sobą zawieszki kolędowe. Są one wyłożone na stoliku za ławkami oraz na stoliku przy sklepiku parafialnym. W wyznaczonym dniu kolędy prosimy o ich wywieszenie na klamkach drzwi wejściowych lub furtek prowadzących na posesję. Będzie to konkretna informacja, że dana rodzina, czy osoba oczekuje kapłana i jest przygotowana na spotkanie. Zawieszki zachowajmy na następny rok najlepiej dołączając do zestawu kolędowego, by się nie zagubiły. Zawieszki będą wyłożone w kościele przez okres trwania kolędy. Jutro przypomnimy porządek kolędy na bieżący tydzień i podamy na tydzień po Nowym Roku.
  10. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.