OGŁOSZENIA PARAFIALNE UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1 stycznia 2023 r.

 1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do 16:00, a po Mszy św. o godz. 16:00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 2. Również dzisiaj zbiórka ofiar do puszki na potrzeby naszej parafii /ogrzewanie kościoła/.
 3. Jutro – 2 stycznia po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie Akcji Katolickiej w sali O. Pio.
 4. I Czwartek miesiąca Nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00.
 5. W piątek – 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, jest to również I Piątek miesiąca. Msze św. w porządku niedzielnym /7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00 i 18:00/. Poświęcenie kredy i kadzidła po każdej Mszy św. Ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny. Po Mszy św. o godz. 10:30 koncert kolęd w wykonaniu naszego Chóru Parafialnego – Zapraszamy! Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30. Spotkanie świąteczne Legionu Maryi i Kolejarzy o godz. 17:00 w sali O. Pio.
 6. W Uroczystość Trzech Króli spotkanie organizacyjne nowej Rady Duszpasterskiej po Mszy św. o godz. 18:00 w sali O. Pio na starej plebanii. Zaprzysiężenie nowej Rady odbędzie się  w przyszłą niedzielę – 8 stycznia na Mszy św. o godz. 12:00.
 7. W związku z tym, że I Piątek miesiąca zbiega się z Uroczystością Trzech Króli w tym miesiącu wyjątkowo nie odwiedzimy osób chorych i starszych.
 8. I Sobota miesiąca Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi bezpośrednio po Mszy św. o godz. 7:30.
 9. W następną niedzielę – 8 stycznia po Mszy św. o godz. 18:00 Modlitewne Czuwanie w intencji Ojczyzny, które poprowadzą członkowie Legionu Maryi i Stowarzyszenie Kolejarzy.
 10. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 11. Trwa w naszej Parafii wizyta kolędowa. Osoby, które chcą przyjąć księdza po kolędzie prosimy, by wzięły ze sobą zawieszki kolędowe. Są one wyłożone na stoliku za ławkami oraz na stoliku przy sklepiku parafialnym, a w ciągu tygodnia także w przedsionku kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu – Św. Brata Alberta W wyznaczonym dniu kolędy prosimy o ich wywieszenie na klamkach drzwi wejściowych lub furtek prowadzących na posesję. Będzie to konkretna informacja, że dana rodzina, czy osoba oczekuje kapłana i jest przygotowana na spotkanie. Zawieszki zachowajmy na następny rok najlepiej dołączając do zestawu kolędowego, by się nie zagubiły. Zawieszki są wyłożone w kościele przez okres trwania kolędy.