OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA ZWYKŁA 15 stycznia 2023 r.

  1. W najbliższą środę  rozpoczyna się w Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przebiegać on będzie pod hasłem „czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości”.
  2. Wojownicy Maryi zapraszają na Procesję Różańcową ulicami naszego miasta w czwartek – 19 stycznia. Rozpoczęcie w kościele pw. Wniebowzięcia NMP /na Górce/ o godz. 17:15, a zakończenie Mszą św. w kościele MB Różańcowej.
  3. Zbliża się 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego, w którym wziął czynny udział Patron naszego miasta i parafii Adam Chmielowski – św. Brat Albert. Puławskie Towarzystwo Tradycji Narodowych oraz Puławska Akademia Myśli Polskiej zapraszają w przyszłą niedzielę na Mszę św. w intencji Ojczyzny oraz wszystkich bohaterskich Powstańców, na godz. 12:00 do naszego kościoła. Po złożeniu pod pomnikiem św. Brata Alberta wieńców i symbolicznej ziemi z pól bitewnych zapraszamy do kościoła na wykład Prezesa p. Roberta Ocha o zrywie studentów puławskich i obozie powstańczym w Kazimierzu Dolnym na tle postaci Adama Chmielowskiego – św. Brata Alberta.
  4. Spotkanie świąteczne członków Radia Maryja i Rycerstwa Niepokalanej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00 w Sali O. Pio.
  5. Konferencje przedmałżeńskie rozpoczną się w naszej Parafii w sobotę – 28 stycznia o godz. 19:00 w sali O. Pio na starej plebanii. Zapraszamy narzeczonych, którzy w tym roku planują zawrzeć sakrament małżeństwa.
  6. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Puławach poszukuje osób wrażliwych na potrzeby dzieci, które z dobroci serca podjęłyby się pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu z pracownikami Centrum al. Królewska 3 osobiście, telefonicznie lub drogą mailową. Szczegółowe informacje na plakacie umieszczonym w gablocie.
  7. Ks. Jakub Filipowicz organizuje pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Lizbony, Fatimy, Santiago de Compostela, Oviedo, Paryża i Kolonii w lipcu bieżącego roku. Informacje i zapisy u p. organisty Jana Sokołowskiego.
  8. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.