OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA ZWYKŁA 22 stycznia 2023 r.

  • Dzisiaj przypada 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego, w którym wziął czynny udział Patron naszego miasta i parafii Adam Chmielowski – św. Brat Albert. Puławskie Towarzystwo Tradycji Narodowych oraz Puławska Akademia Myśli Polskiej zapraszają na Mszę św. w intencji Ojczyzny oraz wszystkich bohaterskich Powstańców, na godz. 12:00 do naszego kościoła. Po złożeniu pod pomnikiem św. Brata Alberta wieńców i symbolicznej ziemi z pól bitewnych zapraszamy do kościoła na wykład Prezesa p. Roberta Ocha o zrywie studentów puławskich i obozie powstańczym w Kazimierzu Dolnym na tle postaci Adama Chmielowskiego – św. Brata Alberta.
  • Również dzisiaj spotkanie świąteczne członków Radia Maryja i Rycerstwa Niepokalanej po Mszy św. o godz. 18:00 w sali O. Pio.
  • Konferencje przedmałżeńskie rozpoczną się w naszej Parafii w najbliższą sobotę – 28 stycznia o godz. 19:00 w sali O. Pio na starej plebanii. Zapraszamy narzeczonych, którzy w tym roku planują zawrzeć sakrament małżeństwa.
  • W przyszłą  niedzielę – 29 stycznia odbędzie się w naszym kościele Koncert Świąteczny w duchu ekumenicznym. Wystąpią: Chór alumnów Prawosławnego Fakultetu Teologicznego w Preszowie na Słowacji, Żeński Zespół Wokalny Cerkwi św. Marii Magdaleny w Łucku na Ukrainie oraz Kwartet Męski z Jassy w Rumunii. Serdecznie zapraszamy na godz. 19:00. Organizatorami Koncertu są Ks. Michał Doroszkiewicz proboszcz Parafii Prawosławnej w Puławach Św. Marii Magdaleny Równej Apostołom, Przewodniczący Rady Powiatu p. Janusz Wawerski oraz nasza Parafia.
  • Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej Parafii.Serdecznie dziękujemy rodzinom i osobom, które nas przyjęły, dzięki czemu lepiej mogliśmy poznać ich warunki życia, problemy, wspólnie pomodlić się wypraszając Boże błogosławieństwo. Bóg zapłać, za wasze świadectwo wiary, umiłowania Kościoła i pielęgnowanie świątecznej tradycji! Dziękujemy również za złożone ofiary. Gdyby jeszcze ktoś z Parafian chciał przyjąć księdza po kolędzie, bo nie mógł tego uczynić w wyznaczonym terminie, to prosimy o wcześniejszy kontakt z kancelarią parafialną w godz. 8 – 9 i 16:30 – 17:30, osobiście lub telefonicznie nr 818879353.
  • Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.