OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29 stycznia 2023 r.

  • Dzisiaj odbędzie się w naszym kościele Koncert Świąteczny w duchu ekumenicznym. Wystąpią: Chór alumnów Prawosławnego Fakultetu Teologicznego w Preszowie na Słowacji, Żeński Zespół Wokalny Cerkwi św. Marii Magdaleny w Łucku na Ukrainie oraz Kwartet Męski z Jassy w Rumunii. Serdecznie zapraszamy na godz. 19:00. Organizatorami Koncertu są Ks. Michał Doroszkiewicz proboszcz Parafii Prawosławnej w Puławach Św. Marii Magdaleny Równej Apostołom, Przewodniczący Rady Powiatu p. Janusz Wawerski oraz nasza Parafia.
  • W najbliższy czwartek – 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/. Godzinki o 6:30. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 (po niej Adoracja), 16:00 i 18:00. Poświecenie gromnic na wszystkich Mszach św. Ofiary, które w tym dniu złożymy na tacę będą przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. To również I Czwartek miesiąca, Nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00.
  • W tym tygodniu także I Piątek miesiąca odwiedzimy osoby chore i starsze w naszej parafii od godz. 9:00. Spowiedź od godz. 16:30 /zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież szkolną/,  Msza św. o godz. 18:00, po niej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  I Sobota miesiąca – Msza św.o godz. 7:30, a następnie Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  • Za tydzień I Niedziela miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do 16:00, a po Mszy św. o godz. 16:00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
  • Zapraszamy narzeczonych, którzy w tym roku planują zawrzeć sakrament małżeństwa na  konferencje przedmałżeńskie, które rozpoczęły się wczoraj. Kolejna w najbliższą sobotę – 4 lutego o godz. 19:00 w sali O. Pio na starej plebanii.
  • W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na ogrzewanie kościoła. Dziękując za złożone dotychczas ofiary przypominamy, że możemy je również przesyłać na konto parafialne: Bank Pekao S.A 30 1240 2412 1111 0000 3628 3006. Bóg zapłać !
  • W ramach akcji „Oczyść dom z elektrośmieci  – wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie” od 30 stycznia do 4 lutego, a wiec od jutra do soboty włącznie będziemy prowadzili zbiórkę – zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (niesprawne lodówki, pralki, zmywarki, drukarki, monitory, elektronarzędzia itp.). Zużyty sprzęt prosimy składać na placu kościelnym po prawej stronie kościoła (od strony bocznych wejść).
  • Organizatorzy zapraszają do obejrzenia wystawy plenerowej poświeconej mjr Marianowi Bernaciakowi ps. „Orlik” Żołnierzowi Wyklętemu. Wystawa znajduje się po przeciwnej stronie naszego kościoła na ogrodzeniu Studium Medycznego.
  • Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, do odebrania w sklepiku Rycerz Niepokalanej.