OGŁOSZENIA PARAFIALNE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 lutego 2023 r.

 • Trwa Okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do obchodów największych Tajemnic naszej wiary: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Zapraszamy na Nabożeństwa w Wielkim Poście:  Drogę Krzyżową w piątki godz. 17:00, dla dzieci również w piątki o 16:00 i Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:30.
 • Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się 16 marca – w czwartek Mszą św. o godz. 18:00 i zakończą w niedzielę 19 marca. Poprowadzi je ks. Piotr Skwira Kanclerz Sądu Metropolitalnego w Lublinie.
 • 1 marca – w środę  obchodzić będziemy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia obchody rozpoczną się Mszą św. o godz. 12:00 w kościele Matki Bożej Różańcowej w Puławach. Bezpośrednio po niej nastąpi przemarsz pod  krzyż przy ul. Centralnej, gdzie odbędzie się Apel Poległych oraz złożenie wieńców. Organizatorzy serdecznie zapraszają!
 • W tym tygodniu: I Czwartek miesiąca – Msza św. o godz. 18:00, a bezpośrednio po niej Nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. I Piątek miesiąca odwiedzimy osoby chore i starsze w naszej parafii od godz. 9:00. Spowiedź od godz. 16:30 i w czasie Drogi Krzyżowej. Msza św. o godz. 18:00, po niej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. I Sobota miesiąca – Msza św.o godz. 7:30, a następnie Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 • Wojownicy Maryi zapraszają w sobotę – 4 marca na Nabożeństwo I Soboty. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12:00 w kościele Matki Bożej Różańcowej, a następnie Procesja Różańcowa ulicami miasta (wokół parafii).
 • Za tydzień I Niedziela miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do 16:00, a po Mszy św. o godz. 16:00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 • W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na ogrzewanie kościoła. Dziękując za złożone dotychczas ofiary przypominamy, że możemy je również przesyłać na konto parafialne: Bank Pekao S.A 30 1240 2412 1111 0000 3628 3006. Bóg zapłać !
 • Stowarzyszenie „Przeszłość – Przyszłości” organizuje akcję „Razem dla Rodaków ze Wschodu” polegającą na zbiórce i przygotowaniu paczek dla Polaków mieszkających na Ukrainie. Zbierane są trwałe produkty żywnościowe (konserwy, kasze, makarony, cukier) oraz książki z polską literaturą piękną i zabawki. Zbiórka prowadzona jest do końca marca w Biurze Stowarzyszenia na terenie Parku Czartoryskich od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:30.
 • Parafia Miłosierdzia Bożego organizuje pielgrzymkę lotniczą do Włoch wraz ze zwiedzaniem Rzymu i okolic w dniach 4 – 11 lipca 2023 r. Szczegóły w kancelarii parafialnej i na stronie internetowej Parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach.
 • Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Od przyszłej niedzieli w sklepiku parafialnym będą rozprowadzane czekoladowe baranki wielkanocne i paschaliki w ramach wielkanocnej akcji Caritas (zamiast chlebków) cena 10 zł.
 • Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki na rzecz mieszkańców Ukrainy dotkniętych dramatem wojny.