OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12 marca 2023 r.

  • Dzisiaj o godz. 17:30 Gorzkie Żale, a w najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:00, również dla dzieci. Zapraszamy!
  • W dniach 14 – 16 marca odbędą się naszej parafii Rekolekcje Szkolne dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Zespołu Szkół im. KEN. Przez 3 kolejne dni będą spotkania rekolekcyjne w kościele o godz. 9:00, 10:00 i 11:45. We wtorek spotkanie z Ks. Jerzym Krawczykiem i grupą młodzieży oazowej, w środę z O. Bogusławem Żero z ze Zgromadzenia Ojców Białych Misjonarzy Afryki, a w czwartek Msze św. i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz nauczycieli.
  • Natomiast Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się 16 marca, a więc w najbliższy czwartek Mszą św. o godz. 18:00. Poprowadzi je ks. Piotr Skwira – kanclerz Sadu Metropolitalnego w Lublinie.              

Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św., wysłuchania nauk rekolekcyjnych oraz przystąpienia do spowiedzi św. /w najbliższą sobotę/.

  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie Rekolekcji Parafialnych bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9:00 do godz. 16:00. Zapraszamy do Kaplicy św. Brata Alberta.
  • Parafialny Zespół Caritas prosi Drogich Parafian o przygotowanie darów na świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Złożymy je w przedsionku kościoła za tydzień, w niedzielę na zakończenie Rekolekcji.
  • Dzisiaj czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny oraz obrony dobrego imienia i świętości naszego Rodaka św. Jana Pawła II, które poprowadzą Żeńskie Koła Różańcowe. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 18:00 zakończenie o 21:00 Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy!
  • Również dzisiaj spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania  po Mszy św. o godz. 18:00 w sali pod kościołem.
  • Ofiary, które dzisiaj składamy na tacę przeznaczone są na Lubelskie Seminarium Duchowne.
  • Organizowany przez Siostry Benedyktynki – Wielkanocny Kiermasz, na którym będziemy mogli nabyć świąteczne dekoracje przygotowane przez dzieci z niepełnosprawnościami oraz wolontariuszy, odbędzie się w przyszłą niedzielę – 19 marca przy naszym kościele. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w naszym mieście prowadzonego przez Siostry. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej akcji.
  • Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. W sklepiku parafialnym są rozprowadzane czekoladowe baranki wielkanocne oraz paschaliki (zamiast chlebków) w ramach wielkanocnej akcji Caritas, cena 10 zł.