OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19 marca 2023 r.

 1. Dzisiaj kończymy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które prowadził ks. Piotr Skwira – kanclerz Sądu Metropolitalnego w Lublinie. Serdecznie dziękujemy za głoszone do nas słowo Boże. Bóg zapłać! Złożone dzisiaj na tacę ofiary niech będą wyrazem naszej wdzięczności dla Księdza Rekolekcjonisty.
 2. Jutro Liturgiczna Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 7:00, 7:30 i 18:00.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwa w Wielkim Poście: Drogę Krzyżową w piątki godz. 17:00, a dla dzieci o 16:00 i Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:30.
 4. Parafialny Zespół Caritas prosi Drogich Parafian o składanie darów w przedsionku kościoła na paczki świąteczne dla osób najbardziej potrzebujących w naszej Parafii,  dzisiaj i w przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętych.
 5. W sobotę – 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W czasie Mszy św. o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00 chętne osoby będą mogły złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby podejmujące Duchową Adopcję otrzymają pamiątkowe obrazki wraz z deklaracją i modlitwą za poczęte dziecko. Zachęcamy do podjęcia tego wspaniałego dzieła wspierającego ludzkie życie od momentu jego poczęcia.
 6. Dzisiaj przy naszym kościele Wielkanocny Kiermasz Organizowany przez Siostry Benedyktynki na którym będziemy mogli nabyć świąteczne dekoracje przygotowane przez dzieci z niepełnosprawnościami oraz wolontariuszy. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w naszym mieście prowadzonego przez Siostry. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej akcji.
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na pomnik Mariana Bernaciaka ps. „Orlik” Żołnierza Wyklętego, bohatera Ziemi Puławskiej, organizowana przez puławskie struktury Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
 8. W przyszłą niedzielę – 26 marca o godz. 19:00 w kościele Św. Rodziny w Puławach odbędzie się koncert wielkopostny w hołdzie Św. Janowi Pawłowi II w 18 rocznicę śmierci Papieża.
 9. Miejska Droga Krzyżowa w Puławach odbędzie się w tym roku 31 marca – piątek o godz. 20:00. Początek przy figurze Św. Jana Pawła II przed kościołem MB Różańcowej (Garnizon), a zakończenie przy Kościele Św. Brata Alberta. W czasie tegorocznej Drogi Krzyżowej będziemy zanosić nasze modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.
 10. W dniu 2 kwietnia o godz. 20:00 Droga Krzyżowa „Solidarni z Janem Pawłem II” organizowana przez Parafię Wniebowzięcia NMP w Puławach. Rozpoczęcie przy kościele „na Górce”, a zakończenie pod Krzyżem Jubileuszowym, Krzyżem Wolności.
 11. Są jeszcze wolne miejsca na jednodniową autokarową pielgrzymkę do Niepokalanowa w dniu 6 maja br. organizowaną przez Rycerstwo Niepokalanej. Zapisy u p. Roberta Sikory tel. 692721840. Szczegóły są podane na plakacie umieszczonym w gablocie.
 12. Możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Puszka znajduje się na murku przy tabernakulum. Bóg zapłać !
 13. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. W sklepiku parafialnym są rozprowadzane czekoladowe baranki wielkanocne w ramach wielkanocnej akcji Caritas, cena 10 zł.