OGŁOSZENIA PARAFIALNE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 marca 2023 r.

 1. Dzisiaj – 26 marca o godz. 19:00 w kościele Św. Rodziny w Puławach odbędzie się koncert wielkopostny w hołdzie Św. Janowi Pawłowi II w 18 rocznicę śmierci Papieża. Organizatorzy serdecznie zapraszają!
 2. Jeszcze tylko dzisiaj możemy składać dary w przedsionku kościoła na paczki świąteczne dla osób najbardziej potrzebujących w naszej Parafii. Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki, które będą wydawane  w najbliższą środę – 29 marca od godz. 16:00 przy kościele.
 3. Dzisiaj zbiórka ofiar na pomnik Mariana Bernaciaka ps. „Orlik”  Niezłomnego Żołnierza Wyklętego, bohatera Ziemi Puławskiej i Ryckiej, organizowana przez puławskie struktury Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 4. Miejska Droga Krzyżowa w Puławach odbędzie się w najbliższy piątek – 31 marca – o godz. 20:00. Początek przy figurze, pomniku Św. Jana Pawła II przed kościołem MB Różańcowej (Garnizon), a zakończenie przy Kościele Św. Brata Alberta. W czasie tegorocznej Drogi Krzyżowej będziemy zanosić nasze modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Niech uczestnictwo w tej Drodze Krzyżowej ulicami miasta będzie wyrazem naszej wiary oraz stanięcia w obronie świętości i dobrego imienia naszego Wielkiego Rodaka. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału!
 5. W tym tygodniu I Sobota Miesiąca. Msza św. o godz. 7:30 i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Bezpośrednio po nim spotkanie organizacyjne w sprawie czuwania w czasie Triduum Paschalnego, w kościele. Zapraszamy przedstawicieli poszczególnych grup modlitewnych w naszej Parafii.
 6. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Jest to również I Niedziela miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do 16:00, a po Mszy św. o godz. 16:00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 7. Osoby chore i starsze z naszej Parafii odwiedzimy z posługą sakramentalną w I Piątek Miesiąca /7 kwietnia/ czyli w Wielki Piątek od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie adresów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do 5 kwietnia.
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na potrzeby naszej Parafii. Dziękując za złożone dotychczas ofiary przypominamy, że możemy je również przesyłać na konto parafialne: Bank Pekao S.A 30 1240 2412 1111 0000 3628 3006. Bóg zapłać ! Możemy również  składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Puszka znajduje się na murku przy tabernakulum. Bóg zapłać !
 9. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, w sklepiku do odebrania Rycerz Niepokalanej, możemy także nabyć czekoladowe baranki wielkanocne, cena 10 zł. w ramach świątecznej akcji Caritas.
 10.  Parafia Miłosierdzia Bożego organizuje dwie pielgrzymki: pierwszą na Litwę do Matki Bożej Ostrobramskiej w terminie 18 – 21 maja br.,  drugą do Libanu i grobu św. Charbela w dniach 16 – 23 września br. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach wyłożonych w przedsionku kościoła.
 11.  Wczoraj dwie drużyny naszych Lektorów wygrały Diecezjalny Turniej piłki nożnej halowej i awansowały do etapu Archidiecezjalnego. Serdecznie gratulujemy!