OGŁOSZENIA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 9 kwietnia 2023 r.

„Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja”. Drodzy Parafianie i przybyli Goście! Niech ta radosna wieść wyśpiewana w starej sekwencji wielkanocnej, będzie dla nas wszystkich żródłem otuchy i nadziei, niech przyniesie odrodzenie duchowe i doda sił do czynienia dobra. Niech zachęci nas do spoglądania częściej w Niebo, które jest celem naszej ziemskiej wędrówki.  Życzymy Wam obfitych Bożych łask i Błogosławieństwa od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz pełnych spokoju  i radości Świąt Wielkanocnych.

Serdeczne dziękujemy: kapłanom za celebrowanie uroczystych Liturgii Triduum Paschalnego: Ks. Jerzemu za przewodniczenie Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, ks. Aleksandrowi za piękny śpiew Pasji w czasie Liturgii Meki Pańskiej, a ks. Pawłowi za jej przewodniczenie. Naszemu Gościowi z Ukrainy ks. Olegowi za Liturgię Wigilii Paschalnej oraz pomoc w przedświątecznej spowiedzi. Ks. Łukaszowi za czuwanie nad Służbą Liturgiczną i całością przebiegu Triduum. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, a Pani Magdzie Wicha, za dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za piękne kompozycje kwiatowe w naszej świątyni. Grupom parafialnym za  prezent z racji Dnia Kapłańskiego – białą, ozdabianą haftem kapę liturgiczną. P. organiście – Janowi Sokołowskiemu i Chórowi Parafialnemu za piękną, modlitewną, pełną podniosłego nastroju oprawę muzyczną Nabożeństw. Skautom Europy – harcerkom i harcerzom za  całonocną straż przy Grobie Pańskim. Dziękujemy poszczególnym Grupom Modlitewnym z naszej Parafii za prowadzenie Adoracji przy Grobie Pańskim. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza – ceremoniarzom: Kubie Krzysztofikowi i Kubie Wicińskiemu, ministrantom, lektorom i nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii oraz p. Kościelnemu. Dziękujemy Eucharystycznemu Bractwu Św. Brata Alberta za przygotowanie Procesji Rezurekcyjnej, a także wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w Liturgię Triduum Paschalnego. Bóg zapłać!

  • Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Nie będzie Godzinek, a Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00 i 18:00. Odczytane zostanie również Świąteczne Słowo Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a złożone ofiary będą przeznaczone na potrzeby tej uczelni.
  • Z racji Oktawy Wielkanocnej w najbliższy piątek nie obowiązuje post.
  • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 – Godzina Miłosierdzia  połączona z Adoracją Najświętszego Sakramentu i spowiedzią. W Parafii Miłosierdzia Bożego Uroczystość Odpustowa. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.
  • Czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny, które poprowadzą Męskie Koła Różańcowe, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00, zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.
  • Prasa katolicka: Świąteczne wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.