OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 9 lipca 2023 r.

  • Serdecznie witamy w naszej parafii nowego wikariusza ks. Kamila Błaszczaka neoprezbitera. Ks. Kamil głosi dzisiaj do nas Słowo Boże i będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 12:00 na której zakończenie udzieli prymicyjnego błogosławieństwa oraz rozda pamiątkowe obrazki. Naszemu nowemu wikariuszowi życzymy wielu Bożych łask, radości z posługiwania w naszej wspólnocie parafialnej oraz niegasnącej gorliwości w realizowaniu kapłańskiego powołania. Szczęść Boże!
  • Ks. Kamil zastąpił ks. Łukasza Włoska, który objął stanowisko wikariusza w parafii Czemierniki. Ks. Łukaszowi, który był wśród nas 6 lat serdecznie dziękujemy za gorliwą pracę duszpasterską, głoszone Słowo Boże, sprawowane Eucharystie, Nabożeństwa, opiekę nad grupami parafialnymi. Dziękujemy za zaangażowanie w pracy z młodzieżą /Skauci, Służba Liturgiczna / oraz prowadzenie katechezy w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej. Życzymy wielu sił duchowych i fizycznych do jak najowocniejszego dalszego kapłańskiego posługiwania w Chrystusowym Kościele.
  • Dzisiaj Czuwanie Modlitewne w intencji Ojczyzny, które poprowadzi Legion Maryi i Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 18:00, a zakończenie o 21:00 Apelem Jasnogórskim.
  • Jutro – 10 lipca rozpoczyna się w naszym kościele XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Puławy 2023. Koncerty będą odbywały się w kolejne poniedziałki lipca o godz. 19:00. Jutro wystąpi p. Michał Botor. Organizatorem Festiwalu jest               P. Jerzy Kukla. Szczegółowy program znajduje się na plakacie wywieszonym w gablocie. Serdecznie zapraszamy!
  • W czwartek 13 dzień miesiąca, Nabożeństwo Fatimskie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00, które zakończy się Procesją Maryjną wokół kościoła. Zapraszamy!
  • 45 Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę wyruszy 3 sierpnia. Zapisy w parafiach do 25 lipca, a także przez Internet. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych szczególnych rekolekcjach w drodze. Również w tym roku będzie można wesprzeć fundusz pielgrzymkowy „Idę z Tobą” i podać swoje intencje.
  • Pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie oraz Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu odbędzie się w dniach 19 – 20 sierpnia 2023 r. Koszt 340 zł. zapisy u P. Jarka Nowaka tel: 606105566. Szczegóły na plakacie.
  • Do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, List do Pani.