OGŁOSZENIA III NIEDZIELA ADWENTU 17 grudnia 2023 r.

 1. Dzisiaj kończymy w naszej Parafii Rekolekcje Adwentowe, które prowadził O. Wiesław Zielonka ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Serdecznie dziękujemy za głoszone do nas nauki rekolekcyjne przeniknięte gorliwością o nasze zbawienie oraz za pełne poświęcenia wspomaganie misyjnej działalności Kościoła. Bóg zapłać! Złożone dzisiaj na tacę ofiary niech będą wyrazem naszej wdzięczności Księdzu Rekolekcjoniście.
 2. Roraty w naszej Parafii są odprawiane w środę i sobotę o godz. 6:00. Zapraszamy w te dni również dzieci z lampionami.
 3. Dzisiaj Nowenna do Bożego Narodzenia o 17:30, a w ciągu tygodnia bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00.
 4. Parafialny Zespół Caritas prosi Drogich Parafian o składanie darów na paczki świąteczne dla osób najbardziej potrzebujących, jeszcze tylko dzisiaj w czasie Mszy świętych. Przygotowane paczki będą wydawane  19 grudnia – w najbliższy wtorek od godz. 16:00 przy kościele.
 5. W piątek – 22 grudnia odwiedzimy z posługą sakramentalną osoby chore i starsze w naszej parafii. Rozpoczęcie od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie adresów w zakrystii lub w kancelarii do czwartku – 21 grudnia.
 6. Władze Puław zapraszają wszystkich mieszkańców naszego miasta na XV Miejską Wigilię. Rozpoczęcie dzisiaj o godz. 15:00 na Placu im Fryderyka Chopina. W czasie tego świątecznego spotkania  nie zabraknie wspólnego śpiewania kolęd, dzielenia się opłatkiem, światełka pokoju i wigilijnego poczęstunku.
 7. W sobotę – 23 grudnia w Domu Chemika w Puławach o godz. 10:00 Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje po raz kolejny Wigilię Miłosierdzia, na którą zaprasza osoby samotne, chore, bezdomne i ubogie z naszego miasta.
 8. Przyszła – IV Niedziela Adwentu zbiega się z Wigilią Bożego Narodzenia, w związku z tym Msze św. za tydzień będą sprawowane w godzinach: 7:00, 9:00, 10:30 i 12:00. Nowenna do Bożego Narodzenia o godz. 6:30. Pasterka o 24:00.
 9. Opłatki wigilijne są dostarczane do naszych rodzin przez Łączników parafialnych. Możemy również zgłaszać się po opłatki indywidualnie do Kancelarii parafialnej, lub nabyć je w sklepiku parafialnym.
 10. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła wspieramy Schronisko dla bezdomnych mężczyzn  przy ul. Rybackiej w Puławach, prowadzone przez Puławskie Koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.
 11. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. W sklepiku parafialnym są jeszcze do nabycia adwentowe świece Caritas i kalendarze maryjne.
 12. Tuż po Świętach – 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Prosimy o zapoznanie się z jej porządkiem na pierwszy poświąteczny tydzień. Więcej informacji na temat kolędy w przyszłą niedzielę.