O Serwisie

Obecny serwis internetowy parafii pw. Św. Brata Alberta w Puławach obchodzi w tym roku 20-lecie swojego istnienia. Domena albert.pulawy.pl została zarejestrowana przez parafię 17 stycznia 2004.

Co było wcześniej? Od października 2001 roku do końca swojej posługi wikariusza w tej parafii, stronę prowadził pod różnymi innymi adresami ks. Grzegorz Mikulski.

Od początku istnienia do końca 2009 roku strona znajdowała się na serwerze Ariadna Group (obecnie rescue.pl), pracującym w oparciu o system FreeBSD. W 2009 roku przeniesiono ją tymczasowo na serwer Rootnode w Holandii, a następnie wróciła do Ariadny. Od stycznia 2011 roku strona znajdowała się na serwerze „lagoon” firmy Nette.pl (bardzo dziękujemy firmie Nette za gościnę!). Od jesieni 2015 roku strona utrzymywana jest na współdzielonym hostingu OVH z polskim adresem IP.

W tworzeniu strony wykorzystywane jest wyłącznie wolne oprogramowanie. Początkowo główny moduł napisany był specjalnie dla potrzeb tej strony (PHP+MySQL) i uzupełniony rozwiązaniami gotowymi (Gallery 1, Newsadmin). Od lutego 2005 do lutego 2010 strona działała w technologii MamboServer. Od 2015 jest przeniesiona do systemu WordPress.