OGŁOSZENIA II NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2023 r.

  • Dzisiaj z racji 42 rocznicy bolesnych wydarzeń związanych z wprowadzeniem stanu wojennego Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12:00, a po Mszy św. o godz. 18:00 Czuwanie Modlitewne w intencji naszej Ojczyzny, które poprowadzi Akcja Katolicka. Zakończenie o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy. Jutro spotkanie członków Akcji Katolickiej po Mszy św. o godz. 17:00 w sali O. Pio.
  • We wtorek wspomnienie MB z Guadalupe i św. Aleksandra. To również dzień Imienin naszego Seniora Ks. Kan. Aleksandra Zenia. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18:00.
  • Roraty w naszej Parafii są odprawiane w środę i sobotę o godz. 6:00. Zapraszamy w te dni również dzieci z lampionami.
  • W ubiegłą niedzielę zostały poświęcone opłatki wigilijne, które dostarczają do naszych rodzin Łącznicy parafialni. Możemy również zgłaszać się po opłatki indywidualnie do Kancelarii parafialnej, lub nabyć je w sklepiku parafialnym.
  • W czwartek  – 14 grudnia rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Adwentowe, Mszą św. o godz. 18:00. Rekolekcje poprowadzi o. Wiesław Zielonka ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej .

  • Przez czas trwania Rekolekcji – do przyszłej niedzieli włącznie możemy składać dary w postaci trwałych produktów żywnościowych, z których Parafialny Zespół Caritas przygotuje świąteczne paczki dla osób najbardziej potrzebujących w naszej Parafii. Dary prosimy składać w przedsionku kościoła.
  • Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek dla Hospicjum im. Św. Matki Teresy w Puławach. Prosimy o wsparcie tej jakże potrzebnej w naszym mieście instytucji służącej osobom ciężko chorym i ich rodzinom. Natomiast za tydzień wesprzemy Schronisko dla bezdomnych mężczyzn  przy ul. Rybackiej w Puławach, prowadzone przez Puławskie Koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.
  • Władze naszego miasta zapraszają na XV Wigilię Miejską, która odbędzie się w przyszłą niedzielę – 17 grudnia na placu im. Fryderyka Chopina. Rozpoczęcie o godz. 15:00. W programie: dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie, przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju oraz koncert Zespołu „Powiśle”.
  • Przypominamy, że w naszej Parafii działa Biblioteka Parafialna. Zachęcamy do korzystania z licznego księgozbioru. Biblioteka jest czynna w środy od 17:00 – 18:00 i w niedziele od 10:00 – 12:00. Serdecznie zapraszamy.
  • Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. W sklepiku parafialnym są do nabycia adwentowe świece Caritas i kalendarze maryjne.