OGŁOSZENIA IV NIEDZIELA ADWENTU 24 grudnia 2023 r.

  1. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia, w związku z tym Msze św. są sprawowane w godzinach: 7:00, 9:00, 10:30 i 12:00. Pasterka o północy /24:00/. Ofiary złożone na Pasterce będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. Przypominamy, że Wieczerza Wigilijna w chrześcijańskich rodzinach ma charakter religijny i rodzinny. Rozpoczynamy ją zapaleniem świecy, wspólną modlitwą, czytaniem fragmentu Ewangelii  o narodzeniu Pana Jezusa (np. Ewangelia św. Łukasza 2, 1-20), a następnie dzielimy się opłatkiem. Niech w czasie spotkania przy wigilijnym stole nie zabraknie również śpiewu pięknych polskich kolęd. Serdeczna prośba, byśmy do Wieczerzy Wigilijnej nie podawali alkoholu!.
  2. Dziękujemy Łącznikom za pomoc w dostarczeniu opłatków do rodzin w naszej Parafii. Dziękujemy również Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie i dostarczenie świątecznych paczek. Wszystkim, którzy przynieśli dary na świąteczne paczki składamy serdeczne Bóg zapłać!
  3. Jutro – 25 grudnia – Narodzenie Pańskie – Msze św. w ciągu dnia o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 16:00 i 18:00.
  4. 26 grudnia – Święto Św. Szczepana. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00 i 18:00. Taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  5. 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Wzorem ubiegłego roku osoby, które chcą przyjąć księdza po kolędzie prosimy, aby w wyznaczonym dniu  wywiesiły  zawieszki kolędowe na klamkach drzwi wejściowych lub furtek prowadzących na posesję. Jeśli ktoś nie ma zawieszki z ubiegłego roku, to są one wyłożone na stoliku za ławkami oraz na stoliku przy sklepiku parafialnym. Będzie to konkretna informacja, że dana rodzina, czy osoba oczekuje kapłana i jest przygotowana na spotkanie. Zawieszki zachowajmy na następny rok najlepiej dołączając do zestawu kolędowego, by się nie zagubiły. Zawieszki będą wyłożone w kościele przez okres trwania kolędy.
  6.   Za tydzień  – 31 grudnia Uroczystość Świętej Rodziny. Jest to również dzień Odpustu Parafialnego w Parafii Św. Rodziny w Puławach. Ks. Prałat Ryszard Winiarski zaprasza na Mszę św. o godz. 13:00.
  7.   Także w przyszłą niedzielę – 31 grudnia ostatni dzień tego roku. Nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku  2023 bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00.
  8. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej. W sklepiki parafialnym są opłatki wigilijne oraz świece Caritas na stół wigilijny i kalendarze maryjne.
  9. Program kolędy po Nowym Roku podamy w II dzień Świąt – w Święto św. Szczepana.