OGŁOSZENIA VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11 lutego 2024

  • Dzisiaj kolejna Rocznica Objawień Matki Bożej w Lourdes w 1858, to również Światowy Dzień Chorego obchodzony pod hasłem „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Obejmujemy modlitwą wszystkie osoby chore i cierpiące powierzając je Najświętszej Maryi Pannie, Uzdrowieniu Chorych.
  • Także dzisiaj modlitewne czuwanie w intencji naszej Ojczyzny, które poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej i Koło Radia Maryja. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 18:00, zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21:00. Zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Polskiego Narodu.
  • Również dzisiaj rozpoczyna się 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W najbliższy wtorek – 13 lutego bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na prelekcję  zatytułowaną „Prymas Tysiąclecia apostołem trzeźwości”, którą wygłosi O. Mariusz Bigiel z Radomia. Natomiast w Środę Popielcową po Mszy św. o godz. 18:00 Nabożeństwo Różańcowe o trzeźwość Polskiego Narodu, które poprowadzi Oaza Domowego Kościoła. Serdecznie Zapraszamy!
  • W najbliższą środę /14 lutego/ – Popielec.  Rozpoczynamy 40 – dniowy Okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy /posiłki bezmięsne, maksymalnie 3 w tym jeden można do syta/. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00.
  • Nabożeństwa w Wielkim Poście:  Droga Krzyżowa będzie odprawiania w piątki o godz. 17:00. Dla dzieci także w piątki o godz. 16:30.  Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:30. Również w niedziele Godzinki o Męce Pańskiej o 6:30.
  • W związku z ciągle trwającą wojną na Ukrainie, biskupi polscy apelują o modlitwę w intencji pokoju i wsparcie materialne dla cierpiących z powodu wojny. Będziemy to mogli uczynić w Środę Popielcową składając ofiary do puszki po każdej Mszy św. .
  • Bractwo Św. Brata Alberta w Lublinie prowadzi zbiórkę używanych ubrań. Możemy je wrzucać do żółtego kontenera, który znajduje się za kościołem, od ul. Słowackiego przy garażach.
  • Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i List do Pani.