OGŁOSZENIA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 31 marca 2024

  • Serdeczne dziękujemy: Dziękuję kapłanom za celebrowanie uroczystych Liturgii Triduum Paschalnego:  Ks. Aleksandrowi za przewodniczenie Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, ks. Pawłowi Liturgii Męki Pańskiej, a ks. Kamilowi za Liturgię Wigilii Paschalnej oraz czuwanie nad Służbą Liturgiczną i całością przebiegu Triduum. Ks. Jerzemu za pomoc w przedświątecznej spowiedzi. Dziękuję klerykowi Janowi Koniecznemu za gorliwą posługę w czasie Triduum Paschalnego: rozważania Drogi Krzyżowej, piękne śpiewy w czasie Liturgii i poświęcenie pokarmów. Dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, a Paniom Magdzie Wicha i Anecie Wolskiej za dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za piękne kompozycje kwiatowe w naszej świątyni. Dziękuję również za pomoc Panu Krzysztofowi Marchelewskiemu za wykonanie kraty do Ciemnicy. Grupom parafialnym za  prezent z racji Dnia Kapłańskiego – 6 białych ornatów. Panu organiście – Janowi Sokołowskiemu i Chórowi Parafialnemu za piękną, modlitewną, pełną podniosłego nastroju oprawę muzyczną Nabożeństw. Skautom Europy – harcerkom i harcerzom za  całonocną straż przy Grobie Pańskim. Dziękuję poszczególnym Grupom Modlitewnym z naszej Parafii za prowadzenie Adoracji przy Grobie Pańskim. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza – ceremoniarzom: Kubie Krzysztofikowi i Kubie Wicińskiemu, ministrantom, lektorom i nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii oraz Panu Kościelnemu. Dziękuję Eucharystycznemu Bractwu Św. Brata Alberta za przygotowanie Procesji Rezurekcyjnej oraz ufundowanie figury Chrystusa Zmartwychwstałego i renowację ławek na zewnątrz świątyni. Dziękuję wszystkim, którzy już od wczesnej wiosny porządkowali teren wokół kościoła i plebanii, a także wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w Liturgię Triduum Paschalnego. Wszystkim serdeczne – Bóg zapłać!
  1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Nie będzie Godzinek, a Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00 i 18:00. Odczytane zostanie również Świąteczne Słowo Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a złożone ofiary będą przeznaczone na potrzeby tej uczelni.
  2. W tym tygodniu I Czwartek Miesiąca, Nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne po Mszy św. o godz. 18:00. I Piątek Miesiąca. Odwiedzimy osoby chore i starsze w naszej Parafii od godz. 9:00. Spowiedź od godz. 17:00, Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18:00. Z racji Oktawy Wielkanocnej w najbliższy piątek nie obowiązuje post. I Sobota Miesiąca Msza św. o godz. 7:30 a bezpośrednio po niej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. To również I Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Godziną Miłosierdzia i spowiedzią o godz. 15:00. Po Mszy św. o godz. 16:00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
  4. W przyszłą niedzielę w Parafii Miłosierdzia Bożego Uroczystość Odpustowa. Suma Odpustowa o godz. 12:30. Dzień wcześniej, w sobotę Msza św. na cmentarzu parafialnym przy ul. Piaskowej o godz. 18:00. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.
  5. Prasa katolicka: Świąteczne wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.