OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 26 maja 2024

 • Dzisiaj w naszej Parafii Rocznica I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12:00, dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 9.
 • W czwartek – 30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 16:00 i 18:00. Nie będzie Godzinek, a Nabożeństwo Majowe o godz. 17:30. Po Mszy św. o godz. 10:30 Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. W Procesji Eucharystycznej pójdziemy ulicami naszej Parafii: ul. Kaniowczyków, ul. Sieroszewskiego i ul. Słowackiego. Prosimy zatem o przygotowanie czterech ołtarzy poszczególne grupy: I – Akcja Katolicka, II – Kolejarze i Legion Maryi, III – Harcerze, IV – Odnowa w Duchu Świętym. Zapraszamy szczególnie dzieci, które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św. w strojach komunijnych: dziewczynki do sypania kwiatów w czasie Procesji, a chłopców do niesienia Różańca. Próba sypania kwiatów w środę o godz. 19:00 przed kościołem. Od środy w przedsionku kościoła będzie wystawiony kosz na płatki kwiatów. Prosimy Eucharystyczne Bractwo im. Św. Brata Alberta – kobiety i mężczyzn o przygotowanie Procesji Eucharystycznej.
 • Również na zakończenie Oktawy Bożego Ciała – 5 czerwca pójdziemy z Procesją Eucharystyczną ulicami: Chmielowskiego, Tuwima, Kniaźnina i Sienkiewicza. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy: I – Mieszkańcy ul. Chmielowskiego i przylegających ulic, II – Rycerstwo Niepokalanej i mieszkańcy  ul. Tuwima i ul. Kniaźnina, III – Rada Parafialna i Chór Parafialny oraz mieszkańcy ul. Sienkiewicza, IV – Koła Różańcowe.
 • Najbliższa sobota, to I Sobota Miesiąca. Msza św. o godz. 7:30 i bezpośrednio po niej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Tego dnia rozpoczyna się również miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa Czerwcowe w naszej świątyni, odprawiane będą w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00, natomiast w niedziele i uroczystości o 17:30.
 • Za tydzień  I Niedziela Miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 15:00, a po Mszy św. o godz. 16:00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 • W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone będą na Lubelskie Seminarium Duchowne. Zbierze je dn Mateusz Perestaj, który wygłosi do nas Słowo Boże.
 • Za tydzień zbiórka ofiar do puszki na potrzeby naszego kościoła. Dziękując za złożone dotychczas ofiary przypominamy, że możemy je również przesyłać na konto parafialne: Bank Pekao S.A 30 1240 2412 1111 0000 3628 3006. Bóg zapłać !
 • Serdecznie dziękujmy Grupom Parafialnym za przeprowadzone wczoraj  prace porządkowe wokół kościoła i w ogrodzie parafialnym. Bóg zapłać!
 • Przed tygodniem w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie, dwóch naszych ministrantów Wiktor Kurek i Kacper Kurek z rąk Arcybiskupa Lubelskiego Stanisława Budzika otrzymali posługę lektora. Serdecznie gratulujemy!
 • Wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kół Różańcowych do Częstochowy 1 czerwca w najbliższą sobotę o godz. 5:00 sprzed naszego kościoła. Prosimy o uzupełnienie wpłat.
 • Do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.