OGŁOSZENIA IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2024

 1. Dzisiaj kończymy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które prowadził ks. Mirosław Bielecki – ojciec duchowny Wspólnoty „Ognisko Miłości i Światła” w Łopocznie n/Wisłą. Serdecznie dziękujemy za głoszone do nas słowo Boże. Bóg zapłać! Złożone dzisiaj na tacę ofiary niech będą wyrazem naszej wdzięczności dla Księdza Rekolekcjonisty.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa w Wielkim Poście: Drogę Krzyżową w piątki godz. 17:00, a dla dzieci o 16:30 i Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:30.
 3. Dzisiaj czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny, które poprowadzą Żeńskie Koła Różańcowe. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 18:00, zakończenie o 21:00 Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy!
 4. Jeszcze tylko dzisiaj możemy składać dary na przygotowanie świątecznych paczek dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Parafialny Zespół Caritas będzie je rozdawał 14 marca, w czwartek o godz. 16:00 przy kościele.
 5. Decyzją Rady Miasta Puławy, Księdzu Kanonikowi Aleksandrowi Zeniowi, budowniczemu naszego kościoła pw. Św. Brata Alberta, został nadany tytuł Honorowy Obywatel Miasta Puławy. Uroczystość wręczenia tej godności odbędzie się w przyszłą niedzielę, 17 marca na Mszy św. o godz. 12:00. W imieniu Ks. Kan. Aleksandra Zenia i Przewodniczącej Rady Miasta P. Bożeny Krygier serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej Uroczystości.
 6. Za tydzień na Mszy św. o godz. 9:00 powitamy uroczyście Obraz i Relikwie bł. S. Bernardyny – Albertynki, współpatronki Schronisk i Stowarzyszeń, którym patronuje św. Brat Albert. Będziemy je gościli do ostatniej Mszy św. o godz. 18:00.
 7. Również za tydzień przy naszym kościele Wielkanocny Kiermasz Organizowany przez Siostry Benedyktynki na którym będziemy mogli nabyć świąteczne dekoracje. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w naszym mieście prowadzonego przez Siostry. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej akcji.
 8. 15 marca, w najbliższy piątek kolejny raz wyruszy z Puław Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą św. w kościele MB Różańcowej w Puławach (Garnizon) o godz. 19:00. Zapisy, trasa i aplikacja są dostępne na stronie internetowej edk.org.pl
 9. Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza na Koncert Wielkopostny „W Hołdzie Rodzinie Ulmów”, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej, w niedzielę – 17 marca o godz. 19:00 w kościele parafialnym. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 10. Możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Puszka znajduje się na stoliku za ławkami. Bóg zapłać !
 11. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. W sklepiku parafialnym są rozprowadzane czekoladowe baranki wielkanocne w ramach wielkanocnej akcji Caritas, cena 10 zł.