OGŁOSZENIA V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2024

 1. W ubiegły czwartek biskupi polscy wybrali przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, którym został abp Tadeusz Wojda Metropolita Gdański. Otoczmy go naszą modlitwą prosząc o dary Ducha Świętego i potrzebne łaski w przewodniczeniu Kościołowi w Polsce w tych trudnych i wymagających czasach.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa w Wielkim Poście: Drogę Krzyżową w piątki godz. 17:00, a dla dzieci o 16:30 i Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:30.
 3. Gościmy dzisiaj Obraz i Relikwie bł. S. Bernardyny (Marii Jabłońskiej) – Albertynki, współpatronki Schronisk i Stowarzyszeń, którym patronuje św. Brat Albert. Zachęcamy do modlitwy także w ciągu dnia, kościół będzie otwarty do godz. 19:00. W przedsionku kościoła na ławce są wyłożone do wzięcia okolicznościowe foldery.
 4. Decyzją Rady Miasta Puławy, Księdzu Kanonikowi Aleksandrowi Zeniowi, budowniczemu naszego kościoła pw. Św. Brata Alberta, został nadany tytuł Honorowy Obywatel Miasta Puławy. Serdecznie gratulujemy tego zaszczytnego i zasłużonego tytułu. Uroczystość wręczenia tej godności odbędzie się dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:00. W imieniu Ks. Kan. Aleksandra Zenia i Przewodniczącej Rady Miasta P. Bożeny Krygier zapraszamy.
 5. Dzisiaj Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza na Koncert Wielkopostny „W Hołdzie Rodzinie Ulmów” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej, rozpoczęcie o godz. 19:00 w kościele parafialnym. Wstęp wolny.
 6. We wtorek spotkanie  i modlitwa Różańcowa Rodziny Radia Maryja o godz. 17:30 w kościele.
 7. Miejska Droga Krzyżowa w Puławach odbędzie się w najbliższy piątek – 22 marca – o godz. 19:00. Początek przed kościołem MB Różańcowej (Garnizon), a zakończenie przy Kościele Św. Rodziny.
 8. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św.
 9. Osoby chore i starsze z naszej Parafii odwiedzimy z posługą sakramentalną 29 marca czyli w Wielki Piątek od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie adresów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do 28 marca.
 10. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć świąteczne dekoracje w ramach Wielkanocnego Kiermaszu organizowanego przez Siostry Benedyktynki. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w naszym mieście prowadzonego przez Siostry. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej akcji.
 11. Serdecznie dziękujemy naszym Parafianom, którzy na zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych przynieśli dary dla najbardziej potrzebujących. Parafialnemu Zespołowi Caritas dziękujemy za przygotowanie i dystrybucję świątecznych paczek. Bóg zapłać!
 12. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, w sklepiku możemy nabyć czekoladowe baranki wielkanocne, cena 10 zł. w ramach świątecznej akcji Caritas.
 13. Na tablicy ogłoszeń znajduje się porządek Triduum Paschalnego i czuwania przy Grobie Pańskim. Więcej szczegółów za tydzień.